تابلو روان

تابلو روان
۲۵ مهر ۹۶

مشاغلی که در حوزه المان های شهری کاربرد دارند

یکی از مشاعلی که در کشورهای مختلف سراسر جهان رایج است، فعالیت در مجموعه هایی است که در حوزه تولید و ساخت المان های شهری فعالیت می کنند؛ در واقعا المان های شهری جزء ازمه های هر شهری است که موجب تسهیل در رفاه و زندگی روزمره شهروندان می شود و درست به همین دلیل مشاغل مربوط به این نوع کسب و کار بسیار پر رونق و دائمی هستند. در مقاله امروز از بخش معرفی مشاغل قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که فعالیت در حوزه المان های شهری چگونه است؟

با گذشت زمان تکنولوژی های قدیمی کارایی خود را از دست می دهند و جای خود را به فناوری هایی می دهند که از نظر کیفیت و کارایی در رده های بالایی قرار می گیرند. تابلوهای روان نسبت به تابلوهای پیشرفته تر می باشند و به وسیله نرم افزاری با کامیپوتر متصل به تابلو روان ارتباط برقرار می کنند و تصاویر گرافیکی مورد نظر را را از سیستم تعبیه شده دریافت می کنند.

در کنار این قابلیت می توان به این نکته نیز اشاره نمود که می توان متن هایی که یک تابلو روان درج می کند، دارای جذابیت چندین برابر باشد و مطلبی که وجود دارد این است که در تابلوهای روان جدید می توانید مستقیم با استفاده از کیبرد دستورات را به صورت همزمان به آنان انتقال داد و روی نمایشگر خود نشان دهند. این تابلوها در هیچ مکان و هیچ شرایطی از خود گرمای مازاد تولید نمی کنند و تمام این مطالب به دلیل وجود ال ای دی هایی می باشد که نسبت به لامپ ها دارای گرمای فوق العاده کمتری می باشند. به همین در تابلوهای روان از ال ای دی ها برای تولید گرمای کمتری استفاده شده است.

ویژگی منحصر به فرد دیگری که در تابلوهای روان وجود دارد این است که در تابلوهای روان از از لامپ هایی استفاده نشده است که از خود اشعه مادون قرمز تولید کنند و برای سلامتی افراد محیط خطرساز باشد. بنابراین تابلوهای روان هیچ ضرر زیست محیطی ندارند.

مبلمان شهری از موثرترین عامل های در محیط های شهری در تصور مردم جامعه می باشند، تا میزانی که به طور معمول ساکنین و حتی توریست های ، منطقه های گوناگون یک منطقه را با مبلمان و زیبایی های خاص به آن شناسایی. مبلمان از نظر  موقعیت ، اندازه ، متناسب بودن، رنگ، ظاهر و حالت در محیط های شهری تأثیرگذار می باشند. تا در حالی که توجه به بعدهای زیبا شناسایی شهر ، جواب گوی نیازهای مصرف کننده از آن باشد. از سویی دیگر، افارد یا جامعه ایده آل انتظار دارد در رو به رویی با محیط های خاص نسبت به موقعیت در او شکل گیرد و درک از مبلمان یک خیابان، باید تأثیری روحی و عاطفی بر مردم در معرض آن بگذارد و حس های عاطفی آنان را تحریک نماید ، حس هایی مانند حس هویت، تعلق خاطر نسبت به شهر را در افراد جامعه زنده سازد.

قسمت های مختلف مبلمان شهری، سه خصوصیت مبنایی دارند: کارکردی بودن، زیبایی و داشتن هویت اصیل است که در صورت دارا بودن هر سه خصلت، می‌تواند نیاز فعالیتی، دیداری و هویتی افراد جامعه را را در یک زمان واحد برطرف نماید. البته این بحث، نیازمند در نظر گرفتن مباحث گوناگونی در طراحی بخش های مبلمان شهری می باشد که نه فقط رنگ، هماهنگ بودن با محیط اطراف، مقاوم بودن، ایمن بودن، و اقتصادی بودن آنها مدنظر می باشد، بلکه باید از نظر نحوه ی فعالیت، جانمایی خوبی در سطوح شهر  همراه خود داشته باشند تا بتوانند پاسخگوی خواسته های افراد جامعه باشند. پروژکتورهای LED نیز از دیگر المان های شهری هستند که در کنار مبلمان شهری بسیار مورد استفاده در شهرها هستند.

منبع: http://mihanwork.com

 

 

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.